fbpx

Knygos

Rekomenduojamos knygos saviugdai, tobulėjimui, savęs pažinimui

Kaizen knygos

Sarah Harvey “Kaizen”

Dažnai mes trokštame pokyčių, tačiau, vos tik pradėję keistis, pametame kelią ir išbarstome visus užsibrėžtus tikslus. Bėda ta, kad norime viską pakeisti per dieną. Drastiški pokyčiai sukelia daugiau streso nei naudos, todėl nieko keisto, kad labai greitai ir vėl grįžtame prie senų įpročių, su kuriais mums gera ir patogu.

“Kaizen” – tai japoniškas būdas, pagal kurį įpročiai keičiami po vieną mažą žingsnelį. Taip, kad pokyčiai būtų tokie maži, jog mūsų kūnas ir smegenys į juos net nespėtų sureaguoti neigiamai.

Knygoje “Kaizen” autorė palaipsniui aprašo šį būdą, pasakoja savo istoriją bei pateikia daugybę pavyzdžių, kaip galima keisti įpročius, susijusius su sveikata, darbu, santykiais, namais, pinigais bei kitomis gyvenimo sritimis. Viskas pateikta labai paprastai ir aiškiai, knyga skaitoma lengvai, greitai, o šalia rekomenduoju turėti užrašų knygelę, kurioje iš karto susižymėsite visas jums tinkančias idėjas.

💬 Knygos ištraukos:

“Kaizen ragina išsikelti sau tikslus ir jų siekti savo ritmu.”

“Maži žingsneliai yra kaip tykus įsilaužimas. Ramiai, lėtai ir švelniai pralaužiamos visos jūsų baimės. O signalizacija taip ir nesuveikia. Siekti pokyčių žingsnelis po žingsnelio – puiki mintis dėl to, kad naujos neuronų jungtys susikuria nepažadindamos nei “pulti ir bėgti” atsako, nei jūsų vidinio kritiko”.

Toksiški tėvai knygos

Susan Forward “Toksiški tėvai”

Nerimas dažnai kyla iš sunkių ir skausmingų vaikystės patirčių, kurias augdami užgniaužiame viduje. Tačiau jos niekur nedingsta ir kiekvieną dieną veikia mūsų gyvenimą. O kartais visai netikėtai tiesiog iškyla į paviršių nerimo pavidalu ir mes nesuprantame, kas vyksta.

Šioje knygoje gausu skirtingų žmonių istorijų, kurių situacijas detaliai ir jautriai analizuoja psichologė Susan Forward, kalbėdama apie visas smurto rūšis (fizinį, emocinį, seksualinį) bei pateikdama žingsnius ir pratimus, padedančius išmokti kontroliuoti savo gyvenimą, pozityviau žvelgti į save, pagerinti santykius su kitais žmonėmis, išmokti valdyti nerimą ir labiau mėgautis gyvenimu.

💬 Knygos ištraukos:

“Jei mama nuolat kartoja: “Esi kvailys”, vadinasi, taip ir yra, jei tėvas ištisai tvirtina: “Tu – niekam tikęs”, tai – tiesa. Vaikai neturi jokio atspirties taško, kad galėtų suabejoti tokiais vertinimais.”

“Kaip ir fizinių smurtautojų šeimas, daugelį tvirkintojų šeimų aplinkiniai laiko visiškai normaliomis. Gali būti ir taip, kad tėvai yra bendruomenės ar religiniai lyderiai, garsėjantys savo aukštais moraliniai standartais. Neįtikėtina, kaip žmonės pasikeičia užsivėrus durims.”

“Emocinis ir psichologinis susitaikymas su savimi ateina išsivadavus iš toksiškų tėvų įtakos, ir nebūtinai jiems atleidžiant. Šį palengvėjimą pajusite tik tuomet, kai išmoksite suprasti, koks stiprus pyktis ir sielvartas vis dar jus degina, ir kai išmoksite kaltę perkelti ant tėvų pečių, kur jai ir vieta.”

“Išsiaiškinti santykius svarbu ir dėl dar vienos be galo svarbios priežasties: tai, ko negrąžinsite, perduosite kitiems.”

5 sekundžių taisyklė knygos

Robbins Mel “5 sekundžių taisyklė”

Sausio pradžioje kiekvienas prisirašo didžių tikslų naujiems metams. Bėda ta, kad viduryje kelio ima ir apleidžia jėgos jų siekti, motyvacija išsenka ir nugali patogumo jausmas.

Taigi, ši knyga puikiai tinka užsibrėžus tikslų, nesvarbu, ar tai metų pradžia, ar bet koks kitas laikas. Joje aprašoma taisyklė, padedanti pradėti veikti, keisti įpročius, arba tiesiog išsijudinti iš sąstingio būsenos. Knygoje pateikiamos situacijos, kuriose taisyklė gali būti panaudojama, ir daugybės žmonių patirtis, kaip jiems pavyko pritaikyti taisyklę savo gyvenime.

💬 Knygos ištraukos:

“Tą akimirką, kai instinktas skatina veikti ir įgyvendinti tikslą, privalote skaičiuoti 5-4-3-2-1 ir atlikti fizinį judesį, nes kitaip smegenys jus sustabdys.”

“Skaičiavimas jus atitraukia nuo išsisukinėjimo, padeda susitelkti ir judėti nauja kryptimi.”

Dr. Timothy Pychylis, Kanados Carletono universiteto psichologijos profesorius, nustatė, kad svarbiausia delsimo priežastis nėra darbo vengimas. Tai streso vengimas. Delsimas yra pasąmonės troškimas gerai jaustis šiuo momentu, todėl stresas šiek tiek sumažėja.

“Kadangi nervingumas yra susijaudinimo būsena, daug lengviau įtikinti smegenis, kad tie nervingi jausmai yra tik susijaudinimas, užuot bandžius save nuraminti. Eksperimentų metu – nuo karaokės dainavimo iki sakant kalbą prieš kamerą, iki atliekant matematikos testą – naudojant šią techniką, dalyviai, kurie sakė “aš jaudinuosi”, geriau susidorojo su užduotimis, nei tie, kurie sakė “aš nerimauju”. Taip nervingumas buvo laikomas entuziazmu.

Sveikiname sėkmingai užsisakius naujienas.

Įvyko klaida. Pabandyk dar kartą.

Naujienų galėsi atsisakyti bet kada kiekvieno laiško apačioje paspaudęs atsisakymo mygtuką.