fbpx
Kai žmogus jaučia nerimą, jam sunku blaiviai mąstyti. Kartais nerimastingas mąstymas priverčia patikėti mintimis, kurios nėra teisingos, arba netgi priversti daryti dalykus, kurie dar labiau pagilina nerimą. Tuomet reikia tiesiog nutraukti nerimą keliančias mintis, kad galėtumėte galvoti realistiškai ir tinkamai sureaguoti.

Atlikite vieną iš šių veiksmų, kuris padės nutraukti nerimą keliančių minčių srautą:

Pasirinkite kokią nors smagią dainos melodiją ir pagal ją sudainuokite savo „nerimo dainą“. Savais žodžiais ir improvizuodami išsakykite visas kylančias mintis, dėl ko jūs nerimaujate. Nieko neužsirašinėkite ir nerepetuokite iš anksto. Tiesiog iškart viską išdainuokite, kas bus „ant liežuvio galo“. Pasistenkite tai daryti juokingu balso tonu.

Sugalvokite kokią nors gražią mintį ir sutelkite visą savo dėmesį į ją. Taip nuo nerimastingų minčių persikelsite į džiugias. Galite galvoti apie mylimą žmogų, įsivaizduoti, kaip darote ką nors, ko labai norite, pavyzdžiui, valgote išskirtiniame restorane ar stebite spektaklį muzikiniame teatre.

Pasileiskite savo mėgstamų dainų ar muzikos grojaraštį. Galite kartu niūniuoti ar dainuoti.

Pasiimkite knygą ir paskaitykite. Ypač tiktų grožinės literatūros kūrinys, kur įsijaustumėte į kito žmogaus istoriją ir pamirštumėte savo nerimą.

Kad ir kurį variantą pasirinksite, visuomet stenkitės būti sąmoningai dėmesingi ir stebėkite savo pojūčius. Kiekvieną kartą, kai kyla nerimas, išbandykite vis skirtingą būdą, kad rastumėte tą, kuris jums geriausiai padeda.