fbpx

Vizualizacijų pratimo tikslas yra mintimis nusikelti į savo svajonių kampelį, kuriame jūs jaustumėtės saugus. Tokio paveikslėlio nupiešimas savo galvoje, padeda nuraminti ir protą, ir kūną.

Jūsų veiksmai:

Atsisėskite ramioje ir patogioje vietoje. Užsimerkite.

3

Mintimis nusikelkite į savo idealią poilsio vietą, kurioje galite visiškai atsipalaiduoti. Tai gali būti ir reali jums žinoma vieta, ir jūsų fantazijos kūrinys. Tačiau vaizdelis, kurį matysite, turi būti labai ramus, saugus ir laimingas. Sugalvokite lengvai įsimenamą vizualizaciją, į kurią galėtumėte greitai sugrįžti kiekvieną kartą, kai pajaučiate nerimą.

3

Pastebėkite visas smulkiausias detales savo vaizdinyje: kokius matote daiktus, gyvūnus, augalus ar žmones aplink save. Apžiūrėkite, kokios vyrauja spalvos. Kokius jaučiate kvapus? Koks tenai oras: šviečia saulė, šilta, dvelkia lengvas vėjelis? Įsiklausykite, kokie garsai girdisi aplinkui: galbūt skamba jūsų mėgstama muzika, o gal upelio čiurlenimas ar paukštelių čiulbėjimas.

3

Visą laiką, kol būsite savo svajonių kampelyje, kvėpuokite lėtai ir reguliariai: įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną.

3

Tyrinėkite vaizdelį tol, kol pajusite, kad nerimas dingo.

3

Apsilankykite šioje vietoje visuomet, kai pajaučiate kylantį nerimą.