fbpx

Stresas gali užklupti bet kurią akimirką. Dažnai net mažos smulkmenos išmuša iš vėžių ir sukelia daug nerimo. Žinoma, kitų žmonių elgesio ar aplinkybių dažniausiai negalime pakeisti ir tenka išmokti į jas tinkamai reaguoti. Tačiau gera žinia ta, kad kiekvienas iš mūsų galime susikurti tokią namų aplinką, kuri padeda nurimti ir pasijusti saugiai. Visa tai sukuria tinkamai parinktos interjero detalės ir raminančios spalvos. Natūraliai to nepastebime, tačiau tiek mūsų protas, tiek kūnas reaguoja į spalvas. Ryškesnės spalvos paprastai stimuliuoja smegenis, suteikia energijos, galinčios net priversti jaudintis. Dekoruojant namus ar kitas patalpas, verta pagalvoti apie tai, kaip aš noriu jaustis būdamas jose. Jei mano tikslas yra poilsis, tuomet reikia pasirinkti atitinkamas spalvas. Tad kokios spalvos turi tokią galią?

Mėlyna

Mėlyna spalva puikiai tinka namų dekoravimui, nes turi raminančią galią. Jausdami stresą, dažnai nesąmoningai žvelgiame į mėlyną spalvą. Ji mums primena dangų, į kurį pakeliame galvą svajodami, ramų poilsį prie jūros ar žvejybą ežere. Tai ideali miegamojo spalva, padedanti geriau išsimiegoti ir atsipalaiduoti. Renkantis atspalvius, pirmenybę vertėtų teikti švelniems, neutraliems tonams, nes ryškios spalvos gali būti per daug stimuliuojančios.

Mėlyna yra labiausiai raminanti spalva, tačiau, jei nenorite visų namų nuspalvinti vienodai, rinkitės skirtingus jos tonus arba derinkite su kitomis atpalaiduojančiomis spalvomis.

 

Violetinė

Violetinė turi mėlynos spalvos pagrindą, todėl natūralu, kad ši spalva taip pat pasižymi raminančiu efektu. Švelnus violetinis arba alyvinis tonas gali suteikti pusiausvyrą ir vidinę ramybę. Renkantis violetinį atspalvį, verta ieškoti pastelinio tono tam, kad jame nebūtų per daug juodos spalvos.

 

Raminančios spalvos

Rausva

Galvojant apie ramybę, rožinė tikrai nėra ta spalva, kuri pirma ateina į galvą, nes ji turi daugybę ryškių ir gyvų atspalvių. Tačiau švelni pastelinė rožinė tikrai gali suteikti ramybės efektą namams. Šiuo atveju verta rinktis minkštą ir šviesų atspalvį, nes ryškesni variantai, savyje turintys per daug raudonos spalvos, gali pernelyg stimuliuoti.

Raminančios spalvos

Žalia

Žalia yra gana raminanti spalva. Tai visiškai natūralu, nes dažniausiai ją siejame su gamta. Žalia spalva paprastai vyrauja toje aplinkoje, kurioje žmonės lankosi, kai nori atsipalaiduoti ir atrasti vidinę ramybę, pavyzdžiui, parke, sode, miške, darže, prie ežero. Gamtoje žalių atspalvių gausybė, todėl praktiškai visi jie leidžia jaustis ramiai, tačiau šviesesni tonai namuose suteiks malonesnį jausmą.

 

Pilka

Pilka spalva dažnai laikoma šiek tiek nuobodžia. Kai kas gali pamanyti, kad ji netgi slegia. Tačiau tinkamas pilkos atspalvis iš tikrųjų gali būti labai raminantis ir atpalaiduojantis. Tai tobula neutrali spalva, kuri puikiai dera su bet kokia kita spalvų palete. Ją galima rinktis bet kuriam namų kambariui, o šalia derinti kitą norimą atspalvį, pavyzdžiui, pilką su melsva ar pilką su rausva.