fbpx

Augalai ne tik gerina oro kokybę, bet ir padeda pakelti nuotaiką bei sumažinti streso lygį. Yra keletas specifinių rūšių, vertinamų dėl savo raminančių savybių ir kartu tinkančių auginti patalpose, darželyje šalia namo ar sode. O jei nenorite jų auginti, tuomet galima tiesiog gerti šių augalų arbatą, mėgautis nuovirų bei eterinių aliejų teikiama nauda.

Pipirmėtė

Pipirmėtė mažina prislėgtumo būseną ir skatina budrumą. Būtent mentolis, randamas šiame augale, dažniausiai yra naudojamas įvairiuose vonios produktuose, nes jis padeda atpalaiduoti raumenis. Jeigu buvo įtempta diena, galima tiesiog pasmulkinti kelis šviežius pipirmėtės lapelius, juos įberti į vandenį ir mėgautis atpalaiduojančia vonia.

  

Ramunėlė

 Ramunėlės nuo seno yra žinomos kaip priemonė, padedanti kovoti su nerimu ir gerinanti miego kokybę. Paprastai šis augalas vartojamas kaip arbata prieš miegą. Be raminančių savybių ji taip pat padeda sumažinti uždegiminius procesus organizme. Šį augalą kuo puikiausiai galima auginti savo sode.

  

Levanda

 Vien tik užuodus levandos kvapą ar pažvelgus į romantišką alyvinį jos drabužį, organizmas pats atsipalaiduoja. Levandos veikia kaip antidepresantai, atpalaiduoja, ramina, gydo nemigą. Levandų eterinis aliejus dažnai naudojamas aromaterapijoje, jo dedama į kosmetikos ir higienos priemones. Jis taip pat skiriamas nerimo ir depresijos gydymui. Smulkintas levandų šakeles rekomenduojama padėti netoli lovos arba pagalvę pašlakstyti levandų produktais, kad sklindantis aromatas padėtų geriau užmigti.

  

Jazminas

 Jazminas padeda atpalaiduoti nerimo apimtą kūną, veikia kaip natūralus antidepresantas, turi antiseptinių ir analgetinių savybių. Naudojamas kaip nuoviras, užpilas ar sirupas. Šį augalą netgi galima laikyti šalia savęs miegant. O ar teko kada gerti jazminų arbatą? Paprastai ji maišoma su žaliąja arbata, kuri padeda atsiskleisti jazmino aromatui. Parduotuvėse galima įsigyti aromaterapinio jazminų eterinio aliejaus ar netgi sirupo, naudojamo įvairiems gaminiams gardinti.

  

 Alavijas

 Alavijas yra garbinamas dėl priešuždegiminių savybių. Jis skatina nervų sistemą ir ypač padeda pavargusiems žmonėms, kamuojamiems nemigos, linkusiems į nervinius sutrikimus. Tai ypač mėgstamas augalas, dažnai naudojamas kosmetikos pramonėje. Be to, jis veikia prieš uždegimus, skatina medžiagų apykaitą, padeda pašalinti kenksmingas chemines medžiagas.

 

Chrizantema

Chrizantema

Šios gražios ir itin ryškios gėlės padeda sumažinti nerimo ir streso simptomus, normalizuoti nervų sistemą. Jų arbata leidžia kūnui atsipalaiduoti bei pagreitinti medžiagų apykaitą. Maudantis vonioje galima įmesti keletą susmulkintų chrizantemų lapelių. Taip pat galima gerti kaip arbatą ar naudoti kaip eterinį aliejų.

 

Gerbera

Vien pažvelgus į tokius ryškius žiedlapius, prašviesėja nuotaika ir nurimsta kūnas. O pati geriausia gerberos savybė yra aplinkos švarinimas. Ji padeda iš oro pašalinti cheminę medžiagą benzeną, esantį dažuose, bei trichloretileną, naudojamą cheminiam drabužių valymui. O kur geresnis oras, ten geresnis miegas ir kokybiškesnis poilsis.