fbpx

Dėl kasdienės rutinos ir įtempto grafiko dažnai jaučiamės atitrūkę nuo gamtos, o kambariniai augalai gali padėti užpildyti šią tuštumą. Namuose esantys augalai atlieka ne tik dekoratyvinę funkciją, tačiau jie gerina oro kokybę, pakelia nuotaiką ir gali padėti sumažinti stresą. Augalų puoselėjimas, laistymas, priežiūra padeda atsipalaiduoti, užsimiršti.

Augalai skatina buvimą „čia ir dabar“

Augalų priežiūra suteikia raminantį efektą. Kuo daugiau augalų, tuo labiau galima pasinerti į jų laistymą, persodinimą, lapų valymą ar dekoravimą. Tuo metu tarsi pamirštate viską, kas vyksta aplinkui. Tai puikus dėmesingo sąmoningumo pavyzdys ir labai naudinga praktika, padedanti įveikti stresą.

Žurnale „Journal of Physiological Anthropology“ buvo paskelbtas tyrimas, kuris nustatė, kad kambarinių augalų priežiūra gali sumažinti psichologinį ir fiziologinį stresą. Tyrimo dalyviai, kurie dalyvavo sodinimo užduotyje, jautėsi ramesni ir labiau atsipalaidavę nei tie, kurie atliko su technika susijusią užduotį.

 

Augalai yra puikūs klausytojai

Nors sunkiomis dienomis galime paskambinti draugams ar pasikalbėti su šeimos nariais, bet kartais būna taip malonu turėti kompanioną, kuris nesitiki pokalbio, o gali tiesiog tave išklausyti. Su augalais galima kalbėti apie viską, atskleisti pačias didžiausias paslaptis, o jie niekada jūsų nevertins ir nesmerks už tai. Kartais labai naudinga sau kaip vaistą „išrašyti“ kambarinį augalą ir taip pagerinti savijautą.

 

Augalai moko pastebėti smulkmenas

Šiuolaikinis gyvenimas sukelia daug streso ir emocinio chaoso viduje. Tačiau net ir mažos gamtos oazės kasdieniame gyvenime gali turėti didelę naudą mūsų laimei ir gerovei. Rūpinimasis augalais primena kūdikių priežiūrą ir yra puikus būdas sutelkti dėmesį į smulkmenas. Tam, kad augalas žaliuotų ir nenuvystų, turime kasdien jį stebėti ir pamatyti net pačius mažiausius pokyčius. To išmokus, galima ugdyti šį įgūdį ir pastebėti kitas smulkmenas, esančias jūsų aplinkoje.

augalai padeda sumažinti stresą

Augalai yra puiki pokalbio tema

Ar pastebėjote, kad į svečius atėję žmonės beveik visuomet pastebi kambarinius augalus, ima juos apžiūrinėti ir apie juos klausinėti? Pokalbiai apie augalus yra puiki tema tiek darbe, tiek draugų kompanijoje, tiek su nepažįstamais žmonėmis, kai reikia pradėti pokalbį. Dalijimasis savo istorijomis ir augalų auginimo patirtimi gali suartinti pašnekovus, pakeisti pokalbio temą ar numalšinti tvyrančią įtampą.

 

Augalai parodo mūsų veiksmų rezultatą

Kartais jaučiamės bejėgiai, prislėgti, nusivylę, tarsi viskas gyvenime priklausytų nuo daugybės jėgų, kurių jūs nevaldote. Ir čia į pagalbą ateina kambariniai augalai. Rūpinimasis jais mums padeda pamatyti savo veiksmų rezultatus. Jų priežiūra gali mums suteikti tam tikrą perspektyvą, kad mes turime kontrolės galią savo rankose ir mūsų atliekami veiksmai yra svarbūs.

 

Augalai primena pasirūpinti savimi

Kai pamirštame palaistyti kambarinius augalus ir stebime, kaip jie vysta, tai yra savotiškas priminimas, kad gal lygiai taip pat pamirštame pasirūpinti ir savimi. Iš tikrųjų, tai, kaip rūpinamės augalais, atspindi ir mūsų požiūrį į save. Jei augalai mūsų namuose neauga, būtų verta pažvelgti ir į savo gyvenimą. Vien tik nusipirkti augalo neužtenka. Tam, kad jis gyventų – juo reikia rūpintis. Taip ir su mūsų gyvenimu: nepakanka vien tik nueiti į darbą ir parduotuvę – turime pasirūpinti ir savo vidiniu pasauliu.

Sveikiname sėkmingai užsisakius naujienas.

Įvyko klaida. Pabandyk dar kartą.

Naujienų galėsi atsisakyti bet kada kiekvieno laiško apačioje paspaudęs atsisakymo mygtuką.