fbpx

Dalinkis ir sek naujienas

Amerikos „Nerimo ir depresijos draugijos“ duomenimis, apie 18% gyventojų kenčia nuo nerimo sutrikimų. Jie gali kilti dėl įvairių priežasčių: genetikos, smegenų cheminių junginių, asmenybės, gyvenimo įvykių. Anksčiau kalbėti apie psichologinius sunkumus būdavo tabu ir viską reikėdavo kruopščiai slėpti nuo aplinkinių, tačiau pamažu žmonės vis labiau atsiveria šia tema: ne tik pradeda ieškoti pagalbos, bet ir išsipasakoja draugams. Viešai taip pat galima išgirsti nemažai garsių žmonių istorijų apie patiriamą nerimą, panikos atakas ir visa tai lydinčius išgyvenimus bei jausmus. Atsivėrus garsenybėms, vis daugiau žmonių supranta, kad nerimas gali užklupti bet kurį ir tai nėra jokia stigma. Svarbu neignoruoti simptomų, nesislėpti, ieškoti informacijos, kalbėtis su patikimais žmonėmis bei nebijoti kreiptis į specialistus pagalbos.

Nuo Arianos Grande iki karališkosios šeimos narių – tai įžymybės, kurios garsiai kalba apie nerimą ir jo ne tik neslepia, bet ir atvirai dalijasi būdais, padedančiais jį suvaldyti.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: Odd Anderson

Princo Harry vargas dėl žinomumo

Princo Harry gyvenimas yra nuolat sekamas ir aptarinėjamas, o toks dėmesys jį veikia neigiamai.

„Aš daugybę kartų buvau labai arti visiško pakrikimo, kai įvairiausias sielvartas, melai ir klaidingos interpretacijos nuolat lenda iš už kiekvieno kampo“, – sakė jis „ABC News“.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: Kevin Winter/Getty Images

Lady Gaga atvirumas įkvepia kitus

Lady Gaga niekada nebijojo atvirai parodyti savo skausmo, nesvarbu, ar jis reiškiamas ekrane, ar socialiniuose tinkluose, ar interviu metu.

Savo „Netflix“ dokumentiniame filme „Five Foot Two“ ji atvirai kalba apie savo psichinę sveikatą. Atlikėja netgi buvo pakviesta į Jeilio universitetą pasidalinti nerimo ir depresijos išgyvenimais.

„Aš atvirai prisipažįstu kovojusi su depresija ir nerimu, ir manau, kad tai daro daugelis žmonių.“

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: Frazer Harrison/Getty Images

Už Ryan Reynolds sąmojų slepiasi kova su nerimu

Aktorius puikiai žinomas dėl savo subtilių sąmojų tiek gyvenime, tiek atliekamuose vaidmenyse, tačiau mažai kas žino, kad kasdien jis kovoja su pernelyg stipriai pasireiškiančiu nerimu.

„The New York Times“  jis pasakojo, kad vidurnaktį prabunda apimtas paralyžiuojančio nerimo. „Headspace“ aplikacija jam labai padeda susidoroti su potencialiomis nerimą provokuojančiomis situacijomis.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: WebMD

Kristen Stewart pažįsta panikos priepuolius dar nuo vaikystės

„Saulėlydžio“ filmų žvaigždė viešai yra pasakojusi, kad jaunystėje patyrė panikos priepuolius ir jaudinasi, kad jie gali grįžti.

Tačiau 2016 m. interviu „Elle“ ji teigė, kad sugebėjo suvaldyti nerimą:

„Be abejo, tikiuosi, kad viskas, kas dabar vyksta mano gyvenime, susitvarkys. Esu įsitikinusi, kad gyvenimas yra puikus ir aš nepražūsiu, kad ir kas benutiktų.“

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: Kevin Winter/Getty Images for NARAS

Milžiniška Adele scenos baimė

Pasirodo, net tokios superžvaigždės kaip Adele, patiria scenos baimę, kuri perauga į nerimo priepuolius.

„Aš bijau auditorijos, – prisipažino ji „Rolling Stone“ interviu. – Pasirodymo Amsterdame metu aš taip jaudinausi, kad tiesiog pabėgau per atsarginį gaisrininkų išėjimą. Žinau, kad turiu tai suvaldyti. Bet man nepatinka gastrolės. Tuo metu patiriu labai daug nerimo priepuolių“.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: The Young Global Leaders

John Green apie nerimą kalba savo knygose

John Green yra garsus jaunimo literatūros autorius, parašęs tokius širdį veriančius romanus kaip „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos”, „Beieškant Aliaskos“. Tačiau knyga „Vėžliai iki begalybės“ yra atviras pasakojimas apie jo paties vidinę kovą su nerimu. Nors jos siužetas išgalvotas ir perteiktas kito herojaus kūne, bet jame autorius atskleidžia savo jausmus ir išgyvenimus.

2017 m. interviu „The New York Times“ John Green pasakojo: „Aš noriu apie tai kalbėti ir nejausti jokios gėdos, nes manau, kad žmonėms svarbu tai išgirsti iš suaugusiųjų, gyvenančių pilnavertį gyvenimą ir puikiai gebančių valdyti psichinius sutrikimus, kurie yra to gyvenimo dalis“.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: WebMD

Missy Elliott panikos priepuolis prieš didįjį pasirodymą

Vieną vakarą prieš savo pasirodymą „Super Bowl“ Missy Elliott ištiko didžiulis panikos priepuolis, kuriam net prireikė medicininės pagalbos.

Prieš pat išėjimą „aš sau pasakiau: “Jei sugebėsiu žengti šį žingsnį, tada galėsiu būti tikra, kad ir visi mano šokio žingsneliai bus tikslūs, – sakė ji žurnalui „Billboard“. – Žinau, kad tai buvo ne kas kita, o Dievo malonė, kuri mane tiesiog pakėlė ir vedė per visą pasirodymą“.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: WebMD

Joey Votto panikos priepuoliai, neleidę jam dirbti

Netrukus po tėvo mirties 2008 metais beisbolo žaidėjas Joey Votto pradėjo jausti tokias stiprias panikos atakas, kad kitą sezoną jis net du kartus buvo paguldytas į ligoninę.

„Sunku paaiškinti, kas tuo metu vyksta. Aš tiesiog negalėjau dirbti savo darbo“, – sakė jis interviu „Toronto Star“.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: WebMD

Ellie Goulding nepasitikėjimas savimi

Prasidėjus panikos priepuoliams, ši dainininkė ir dainų autorė mieliau likdavo namuose užsidengusi veidą pagalve ir vengdavo viešumos.

„Manau, kad dalis to, kas man sukėlė panikos priepuolius, buvo nepakankamas pasitikėjimas savimi. Bijojau, kad nesu tokia gera dainininkė, kaip visi manė“, – rašė ji apie savo patirtis.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: Frederick M. Brown/Getty Images

Emma Stone su nerimu kovoja nuo vaikystės

Vaikystėje Emma Stone patirdavo tokius intensyvius panikos priepuolius, kad netgi parašė knygą „Aš didesnė nei mano nerimas“.

„Kai man buvo septyneri, kartą aš galvojau, kad dega namai. Aš tai jaučiau, – interviu„ Rolling Stone“ sakė ji. – Tai nebuvo haliucinacijos, o tiesiog veržimas krūtinėje, jausmas, kad negaliu kvėpuoti. Buvo keletas stipresnių paūmėjimų, tačiau mano nerimas daugiau mažiau tęsdavosi pastoviai“.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: WebMD

Dan Harris panikos priepuolis tiesioginiame eteryje

„ABC Nightline“ žvaigždę Dan Harris 2004-aisiais ištiko panikos priepuolis tiesioginiame eteryje. Po 10 metų jis parašė „New York Times“ bestselerį apie savo kovas su nerimu.

Vyras yra didžiulis meditacijos šalininkas: „Meditacija yra įgyvendinamas, realus, moksliškai ištirtas būdas tapti žymiai laimingesniam, ramesniam ir malonesniam“.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: Charles Sykes/Invision/AP

Ariana Grande pasakoja, kaip pasireiškia nerimas

Ariana Grande teigia, kad nerimas ją kamuoja nuo mažens.

Popžvaigždė atvirai pasakoja apie savo patirtį po savo turo ir teroristinio išpuolio Mančesteryje, Anglijoje: „Visada jaučiau nerimą, bet anksčiau jis nepasireikšdavo fiziniais simptomais. Kelis mėnesius jaučiausi taip, lyg viskas būtų apvirtę aukštyn kojomis“.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: WebMD

Stephen Colbert nerimą padeda įveikti kūryba

„The Late Show With Stephen Colbert“ žvaigždei panikos priepuoliai pradėjo dar 20-ies metų.

Galų gale jis suprato, kad būtent jo pasirodymai ir padėjo suvaldyti nerimą. „Rolling Stone“ jis pasakojo: „Kūryba man padėjo neišsibarstyti į dalis. Ir nuo to laiko aš tiesiog nesustojau“.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka:WebMD

Kim Kardashian West nerimą padeda įveikti kvėpavimo pratimai

Kim Kardashian West nerimas pasireiškia tuomet, kai ji vairuoja. Jai padėjo profesionali terapija ir kitos savarankiškos strategijos, tokios kaip kvėpavimo pratimai.

„Aš tiesiog noriu įveikti savo nerimą ir gyventi gyvenimą. … Niekada anksčiau nepatyriau nerimo ir noriu atsiimti iš jo savo gyvenimą“, – sakė ji viename iš realybės televizijos serialo epizodų.

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: WebMD

Busy Philipps nerimo karoliai

„Cougar Town“ žvaigždei Busy Philipps kalbėjimas apie savo problemas socialiniuose tinkluose ir podcast‘ai padeda įveikti nerimą.

Ji taip pat prisipažįsta nešiojanti „nerimo karolius“. „Didžiuojuosi, kad nešioju savo nerimą ant kaklo, kad visi aplinkiniai tai matytų“, – sakė ji žurnalo „People“ straipsnyje. „Kasdien labai sunkiai dirbu, kad įveikčiau nerimą ir neleisčiau jam atimti geriausių kiekvienos dienos akimirkų.”

Žvaigždės apie nerimą

Nuotrauka: Neilson Barnard

Karamo Brown savo patirtimi įkvepia kitus

Karamo Brown pabrėžia psichinės sveikatos svarbą. Interviu laidai „Today“ realybės šou žvaigždė pareiškė norą de-stigmatizuoti psichinės sveikatos problemas sakydamas: „Mes mokome žmones, kad normalu kelti sau sportinės formos tikslus, bet niekas nekalba apie tai, kaip galima per 10 dienų tapti laimingesniais. Kaip galima per ateinančius metus įveikti nerimą ir depresiją.“

„Mes esame tokie drovūs, tarsi turėtume tai slėpti, – pridūrė jis. – Ir aš manau, kad kalbėdami apie šiuos dalykus turime pakeisti susiformavusią kultūrą.“

Taip pat skaityk: