fbpx

Dažnai kalbama apie visuomenėje vyraujančių stereotipų įtaką moterims, tačiau vyrai ne ką rečiau pakliūna į jų spąstus. Pagal vyraujančias tradicines normas vyras visuomet privalo būti stiprus, tvirtas, jis negali verkti ar rodyti emocijų. Tačiau, kai žmogus įstatomas į bejausmio roboto rėmus, visos emocijos pasilieka viduje. Anksčiau ar vėliau joms ten pasidaro ankšta ir jos ima sproginėti, pasireikšdamos įvairiais būdais: fiziniais negalavimais, alkoholizmu, smurtu prieš kitus, savęs žalojimu.

Metas išsivaduoti iš gniuždančių stereotipų pančių ir leisti sau ir kitiems būti tokiais, kokie jie yra. Neskirstyti problemų bei jausmų pagal lytį ir leisti juos jausti visiems: tiek vyrams, tiek moterims. Tai vienintelis kelias geros emocinės sveikatos link visai visuomenei. O šį kelią pamažu padeda atrasti įvairios iniciatyvos ir organizacijos.

Kalbamės su „Nelik vienas“ vadovu Dariumi Dociumi, kuris pristato per pandemiją įkurtą ir kasdien vis daugiau skambučių sulaukiančią pagalbos liniją vyrams.

Pristatykite plačiau pagalbos liniją „Nelik vienas“.

Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“ įkurta 2020 lapkričio mėnesį. Pagrindinė jos idėja – parengtų savanorių pagalba teikti emocinę paramą vyrams telefonu ir laiškais. Taipogi, suteikti kompleksinę psichologinę (psichoterapinę) bei pagal poreikį teisinę pagalbą vyrams, išgyvenantiems psichologinius sunkumus. Šiuo metu linijoje budi 23 savanoriai, psichologinę bei teisinę pagalbą teikia 7 specialistai.

 

Kam skirta jūsų pagalbos linija?

Nors ši linija įvardinama, kaip pagalbos vyrams linija, skambučiai laukiami iš tų, kam šiuo metu yra reikalinga emocinė parama, nepriklausomai nuo skambinančiojo lyties. Šioje vietoje svarbiausia, kad žmogus būtų išgirstas, kad į jo jausmus būtų atliepta, o esant poreikiui skambinantysis būtu nukreiptas į reikiamos srities (psichologo, psichoterapeuto, teisininko) specialistus.

 

Kokiomis temomis daugiausiai tenka konsultuoti skambinančius žmones?

Tarp pasitaikančių pokalbių temų dažniausios: santykių problemos, socialinė izoliacija, nepaaiškinamas liūdesys ar nerimas, pokyčiai šeimoje, užimtumo ar darbo problemos bei sunki finansinė padėtis. Keliose dešimtyse skambučių ir el. laiškų buvo paliesta ir Lietuvoje itin jautri savižudybės tema. Laimei, daugumoje atveju, tai buvo susiję su žema savižudybės rizika, kai savižudybė įvardinama kaip vienas iš galimų sprendimų, apie kuriuos kartais galvojama. Dažnai pasitaiko skambučių, kurių metu norima būti tiesiog išklausytais, išgirstais.

Pastebime pastovų skambinančiųjų kiekio didėjimą, kas rodo, kad emocinė parama šiuo laikotarpiu yra reikalinga.

 

Kokiais būdais teikiate emocinę paramą?

Šiuo metu emocinė parama teikiama telefonu (+37060411119) bei el. paštu (pagalba@nelikvienas.lt). Netolimoje ateityje planuojame pradėti teikti emocinę paramą internetinių pokalbių platformos pagalba.

 

Kokiu metu galima su jumis susisiekti?

Emocinė parama telefonu teikiama kasdien nuo 18:00 iki 21:00.

Paramos linija "Nelik vienas"

Linijos “Nelik vienas” savanoriai

Dalinkis ir sek naujienas

Taip pat skaityk: